Vaatamisväärsused ja muuseumid

  • Tallinnat mainiti esmakordselt 1154. aastal. UNESCO maailmapärandisse kuuluv Tallinna vanalinn pakub keskaegset miljööd ning kaunist hansalinnade arhitektuuri. Jalutades Tallinna vanalinnas tasuks tähele panna ka kõige pisemaid detaile, mis keskajast on siiani säilinud. Olgu need siis Tallinna Raekoja seinal asuvad häbiposti rõngad, Raekoja platsil asuvad markeeritud kivid või lihtsalt sajandite tagused väikse disainelemendid.

Town Hall Square Tallinn

Raekoja plats, foto: Toomas Volmer

Külastades Tallinna vanalinna võiksite kindlasti ära käia Toompeal, kus töötab parlament ning mille kõrval asuvas Pika Hermanni tornis lehvib Eesti riigilipp. Endine suurtükitorni  Paks Margareeta on praegu koduks Eesti Meremuuseumile. 16. Sajandil oma 159 meetrise tornikiivriga maailma kõrgeim ehitis olnud Oleviste kirik pakub suveperioodil võimalust torni vaateplatvormile ronida. Tallinna vanalinna altpoolt vaadata on võimlik Kiek in de Köki juures asuvates bastionikäikudes, kus tänu püsiekspositsioonile „Ajarännak. Tallinn 1219-2219“ on võimalik tutvuda Tallinna ajalooga täiesti uues võtmes. Tallinna vanalinn pakub avastamist ja positiivseid emotsioone mitmeks päevaks, tutvu ka teiste vaatamisväärsustega vanalinnas.


Eesti AjaloomuuseumEesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoone

Keskaegne Suurgildi hoone on läbi aegade etendanud linna elus  silmapaistvat osa. Hoones asuva Eesti Ajaloomuuseumi püsiekspositsioon „VISA HING. 11 000 aastat Eesti ajalugu” (valminud aastal 2011) aitab mõista Eestis elanud inimeste erakordsust ning tutvustab neid enim mõjutanud ajaloosündmusi. Ekspositsioon avab Eesti minevikulugu ka erinevate teemaruumide kaudu nagu sõdadest jutustav Relvakamber, näitus "Eliidi võim" räägib Suurgildist ja keskaegsest kaubandusest, näha saab erinevaid maksevahendeid ja interaktiivses ajakapslis tunda end osalisena ajaloosündmustes.

Eesti keelne link: http://ajaloomuuseum.ee/Eesti AjaloomuuseumSuurgildi hoone, Pikk tn 17

  • Kuid Tallinn ei piirdu ainult vanalinnaga. Vene tsaar Peeter I rajas Kadrioru Lossi oma perekonna suvelossiks ja selle kõrvale imeilusa pargiansambli. Tänapäeval on pargist saanud omamoodi vabaaja veetmise koht, mis pakub tegevust tervele perele ja on nii kohalike kui ka turistide lemmikpaiku Tallinnas.

Kadriorg Art Museum

Kadrioru loss, foto: Toomas Volmer

  • Kadrioru pargis asub ka Kadrioru Kunstimuuseum – barokne loss, kus eksponeeritakse Eesti Kunstimuuseumi väliskunsti kogu. Ja 100 meetrit eemal asub uus ja suurejooneline Kumu Kunstimuuseum, mis kajastab Eesti kunstiklassikat ja kultuuri.
  • Linnast väljas mere ääres Rocca al Mares asub Eesti Vabaõhumuuseum, mis on omamoodi küla, kus saab tutvuda Eesti 18.-20. sajandi maa-arhitektuuri ja eluoluga. Nagu ühes õiges külas ikka, on siin kirik, kõrts, kool, veskid, pritsikuur jpm. Muuseumi 12 talus saab ülevaate sellest, kuidas elasid endistel aegadel erineva jõukusega pered. Mõnusat ajaviitmist ja tera tarkust leiab siit igal aastaajal.

estonian-open-air-museum Rocca Al Mare Eesti Vabaõhumuuseum, foto: Toomas Tuul

  • Eesti Disaini Maja on alles hiljuti avatud eesti disainerite showroom, kus on võimalik tutvuda Eesti disainerite loominguga ja uuemate disaintoodetega.

Kontaktinformatisoon

Telegraaf Hotel (Vene Posti Operaator AS)
Vene 9
10123 Tallinn, Estonia
Tel. +372 6000600
Fax +372 6000601
Skype: hotel.telegraaf

Reg nr: 11033876
VAT code: EE100999862
Bank: Danske Bank A/S Eesti filiaal
Account: 332086210003
IBAN: EE633300 332086210003
swift code: FORE EE 2X

Jälgige meid ja suhelge meiega sotsiaalsetes võrgustikes!

Facebook Hakake fänniks Facebook'is Twitter Jälgige meid Twitter'is

Kliki, et näha taustapilti
Kliki, et liikuda lehele tagasi